We wtorek (1.04) niebo nad północnymi województwami było wolne od chmur i błękitne, ale tylko do czasu. Przed południem nad Pomorze Gdańskie, a do wieczora nad całe środkowe i wschodnie Wybrzeże nadciągnęła niska chmura warstwowa.
Widoczna jest ona na zdjęciu satelitarnym w postaci białej plamy. Pojawiła się na skutek napływu chłodnego i wilgotnego powietrza nad ogrzane wody Bałtyku oraz obszary Wybrzeża i Pomorza, gdzie wcześniej było bezchmurnie, a operujące promienie słoneczne ogrzały powierzchnię morza i lądu.

Doszło do intensywnego parowania i utworzenia się gęstej mgły morskiej, która sprawiła, że temperatura, która wcześniej sięgała 15 stopni, nagle spadła do zaledwie 5 stopni. Nad Bałtykiem zrobiło się wilgotno i przeszywająco zimno.
Mglisto na większym obszarze Polski
W nocy z wtorku na środę (1/2.04) mgła rozprzestrzeniła się nie tylko na większą część północnej, ale też zachodniej i centralnej Polski. Widoczność spadła poniżej 100-200 metrów, dlatego wydane zostały ostrzeżenia meteorologiczne przed gęstą mgłą dla ruchu drogowego i lotniczego.
W środę (2.04) o poranku mgła nadal może się utrzymywać nad zachodnimi województwami, ale najpóźniej do godziny 10:00 powinna całkowicie ustąpić, bo przy pogodnym niebie słońce będzie ogrzewać i osuszać powietrze.
Bądź na bieżąco! Obserwuj nas w Wiadomościach Google.
Jesteśmy na YouTube: Oglądaj nas na YouTube.
Źródło: TwojaPogoda.pl