Jakie temperatury nad w nocy i nad ranem?
Będzie zimno. Trudno inaczej nazwać wskazania zbliżone do 10 stopni Celsjusza praktycznie w całej Polsce. Co gorsza, ochłodzenie zostanie z nami na dłużej, być może nawet na dwa tygodnie.
Najchłodniej będzie oczywiście w górach wysokich, ze szczególnym wskazaniem na Tatry, Beskid Żywiecki, Śląski i Niski. Wszędzie tam od 5 do 8 stopni powyżej zera. Turyści, którzy będą wyruszać na szlak o świcie, zdecydowanie powinni pamiętać o tym, by ubrać się na cebulkę.
O tym, co warto zabrać ze sobą na górską wyprawę, przeczytasz tutaj.
Podobna pogoda będzie towarzyszyć nam przez cały tydzień. Spodziewamy się, że w piątek o szóstej rano termometry pokażą w Polsce następujące wartości:
Nie są to jedyne złe wieści związane z temperaturami. Spore ochłodzenie, kiedy nawet w południe trudno będzie wskazać regiony w Polsce, gdzie słupki rtęci przekroczą 25 stopni w cieniu.
Pewnego ocieplenia spodziewamy się dopiero za 10-11 dni, jednak sporo wskazuje na to, że ograniczy się ono jedynie do Polski wschodniej i (być może) Górnego Śląska i ziemi łódzkiej. Wtedy też termika w nocy nieco wzrośnie, co z pewnością docenią też rolnicy, a zwłaszcza ci, których plony źle znoszą tak niekorzystne warunki pogodowe.
Źródło: WXCHARTS / opracowanie własne.