FacebookTwitterYouTubeIstagramRSS

Przed nami gigantyczny spadek ciśnienia. W których regionach kraju będzie on największy?

Nie mamy dobrych wieści dla meteopatów, ponieważ pogoda w najbliższym czasie będzie im dokuczać. Przyczyną będzie olbrzymi spadek ciśnienia, ale także deszcze, porywisty wiatr i wahania temperatury.

Fot. Pixabay.
Fot. Pixabay.

Jeśli jeszcze nie boli Cię głowa, to wkrótce może to nastąpić, ponieważ dotychczas wysokie ciśnienie zaczęło gwałtownie spadać. To efekt odsuwania się na wschód wyżu i zbliżania się od zachodu niżu.

Najszybciej ciśnienie będzie spadać w czwartek (3.11) po południu i wieczorem oraz w nocy z czwartku na piątek (3/4.11), nawet o 1 hPa w ciągu 2-3 godzin. To oznacza, że w ciągu 30 godzin ciśnienie spadnie o średnio o 10-15 hPa.

Najszybciej ciśnienie obniżać się będzie na Dolnym Śląsku. Tam spadek sięgnie nawet 20 hPa. Dla porównania na Mazurach i Podlasiu spadnie najmniej, zaledwie o 5 hPa. Obecnie barometry pokazują od 1020 do 1025 hPa, a za dobę będą od 1005 do 1010 hPa.

Ciśnienie atmosferyczne w czwartek w południe. Fot. TwojaPogoda.pl

W piątek (4.11) ciśnienie obniżać się będzie znacznie wolniej, a od nocy z piątku na sobotę (4/5.11) zacznie z kolei bardzo szybko rosnąć. W międzyczasie spodziewamy się opadów deszczu, wahań temperatury, nasilenia się wiatru i wzrostu wilgotności powietrza.

Niebezpieczne znużenie

Meteopaci, czyli osoby wrażliwe na nagłe zmiany pogody oraz skrajne zjawiska atmosferyczne, mogą się skarżyć na najróżniejsze dolegliwości. Mogą odczuwać „łamanie w kościach”, ból głowy, senność, rozkojarzenie i powolniejszą reakcję na bodźce.

Seniorzy cierpiący na choroby układu krążenia mogą odczuć nasilenie się objawów chorobowych, a także stanów bólowych. W taką aurę pogotowie wyjeżdża na wezwania znacznie częściej niż zazwyczaj, i to nie tylko do osób chorych.

Ponura, deszczowa i wietrzna aura wywołuje u kierowców znużenie, zwłaszcza na dłuższych dystansach. Może to prowadzić do kolizji i wypadków. Dlatego w tak nieprzyjemne chwile warto będzie uciąć sobie popołudniową drzemkę, aby nabrać sił na dalszą część dnia.

Źródło: TwojaPogoda.pl

prognoza polsat news