FacebookTwitterYouTubeIstagramRSS

W USA po tęgich mrozach zrobiło się gorąco, jakby nadeszło lato

Mieszkańcy wschodnich i południowych regionów Stanów Zjednoczonych, którzy tej zimy nawiedzani byli przez fale potwornych mrozów i śnieżyce, poczuli pierwszy powiew wiosny, a nawet lata, bo zrobiło się gorąco.

Fot. TwojaPogoda.pl
Fot. TwojaPogoda.pl

Pogoda po raz kolejny stanęła na głowie. W tym samym czasie, gdy Amerykanie znosili rekordowe mrozy i śniegi, u nas zamiast zimy mieliśmy jesienne, a nawet wiosenne temperatury, w dodatku kwitły kwiaty, a pszczoły opuszczały ule. Teraz się to zmieniło.

Nad Polskę nadciągają arktyczne mrozy, tymczasem w Stanach Zjednoczonych mocno się ociepliło. Nad wschodnie regiony Ameryki Północnej napłynęło nadzwyczaj ciepłe powietrze pochodzące aż znad zwrotnikowych regionów Atlantyku.

Dzięki temu termometry pokazują już powyżej 15 stopni, a to jeszcze nie wszystko, na co stać tropikalne powietrze. Dzisiaj i jutro (20-21.02) od Nowego Jorku przez Waszyngton i dalej na południe termometry pokażą od 20 do nawet 25 stopni w cieniu. Nadzwyczaj wysokim temperaturom towarzyszy błękitne, zupełnie wolne od chmur niebo.

Nic więc dziwnego, że Amerykanie schowali ciepłe zimowe kurtki do szaf i po pracy będą się wylegiwać w miejscowych parkach na zielonej trawce. Po tęgich mrozach jak najbardziej taka pogodowa sielanka im się należy. W lutym z przyjemnego ciepła trzeba korzystać, ile tylko można, bo zdarza się rzadko i nie trwa dłużej niż kilka dni.

Niestety, w czwartek (22.02) mocno się ochłodzi, poniżej 10 stopni, w dodatku zacznie obficie padać deszcz. Wysokie temperatury przez następny tydzień będą jeszcze wracać, a na początku przyszłego tygodnia znów mogą wrócić mrozy.

Pogoda panująca na wschodnim wybrzeżu USA często bywa odwrotna do tej, którą mamy w Europie. Gdy tam jest nietypowo chłodno, to u nas bardzo ciepło, i na odwrót. Aurą rządzą bowiem układy baryczne panujące nad Atlantykiem, które jednocześnie wpływają na pogodę zarówno w Ameryce Północnej, a jak i w Europie.

Źródło: TwojaPogoda.pl

prognoza polsat news