Tatry: Miś leżał ranny w potoku

Do zaskakującego zdarzenia doszło w Dolinie Kościeliskiej w Tatrach. Turyści zauważyli tam małego niedźwiadka leżącego na boku w potoku, z którego nie mógł się o własnych siłach wydostać. Przybyli na miejsce pracownicy Tatrzańskiego Parku Narodowego stwierdzili, że miś prawdopodobnie przebudził się z drzemki, wyszedł z gawry i wówczas potknął się i spadł do potoku. Ranne zwierzę znajduje się teraz pod opieką weterynarza. Wkrótce zostanie podjęta decyzja, co dalej z nim zrobić.

Na szlaku na Mount Everest

Jeśli macie mocne nerwy, to zabieramy Was na Mount Everest. Zobaczcie, jak się zdobywa matkę wszystkich gór.

Grudnie przestają być zimowe, coraz częściej przypominają przedwiośnie. Kwitną kwiaty, latają pszczoły

Tegoroczny grudzień zapisze się w Polsce jako jeden z cieplejszych i najmniej śnieżnych. To już 6. z rzędu ciepły grudzień i 18. na tle minionych 30 lat. Czy grudzień przestanie być miesiącem zimowym, a stanie się przedłużeniem jesieni?

Fot. TwojaPogoda.pl
Fot. TwojaPogoda.pl

Grudnie w ostatnich latach w naszym kraju coraz rzadziej przynoszą śnieg, są również coraz to cieplejsze. Mimo, że meteorologiczna zima zaczyna się 1 grudnia, a astronomiczna 21 grudnia, to jednak krajobrazy zabielają się na dłuższy czas dopiero w styczniu... Zobacz cały artykuł >>>

Zimowy weekend na Hali Łabowej

@Piotrek wybrał się na Halę Łabowską w Beskidzie Sądeckim. „Na dole w Łabowej czarny asfalt, a na górze (1061 m) śniegu po kolana, zadymka śnieżna i 2 stopnie na minusie. W schronisku za to pełno turystów i jak zawsze można napić się dobrej kawy. Polecam, zwłaszcza jako sposób na spalenie dodatkowych świątecznych kalorii” - informuje nasz czytelnik.

Zima na Hali Łabowskiej w Beskidzie Sądeckim. Fot. Piotrek / TwojaPogoda.pl
Zima na Hali Łabowskiej w Beskidzie Sądeckim. Fot. Piotrek / TwojaPogoda.pl
Zima na Hali Łabowskiej w Beskidzie Sądeckim. Fot. Piotrek / TwojaPogoda.pl

Tajemnicze lodowe kule nad brzegiem rzeki. Czym są i skąd się wzięły?

Zagadkowe zjawisko spotkali nad brzegiem rzeki Ob mieszkańcy rosyjskiego Jamału. Pojawiły się tam olbrzymie lodowe kule. Na pierwszy rzut oka przypominają one grad, ale są od niego wielokrotnie większe. Czym są i skąd się biorą?

Lodowe kule nad brzegiem Obu na Jamale w Rosji. Fot. VK.
Lodowe kule nad brzegiem Obu na Jamale w Rosji. Fot. VK.

Serwisy społecznościowe zostały zelektryzowane zdjęciami pochodzącymi z Jamału, półwyspu położonego w północnej Rosji. Internauci próbują wyjaśnić przyczynę zaskakującego zjawiska, które można zaobserwować... Zobacz cały artykuł >>>

Porywy osiągają 60 km/h

Z zachodu na wschód kraju wędrują deszczowe chmury, które przynoszą opady ciągłe chwilami o dużym natężeniu. Towarzyszą im porywy zachodniego i północno-zachodniego wiatru osiągające do 60 km/h, a w górach do 90 km/h. Temperatura, która przeważnie osiąga od 4 do 6 stopni, odczuwalnie jest nawet o 10 stopni niższa z powodu silnego wiatru. Pogoda uspokoi się dopiero w nocy.

Fot. Max Pixel.
Fot. Max Pixel.

Zdjęcie dnia: Jak wielki cepelin

U kresu dnia Słońce próbowała przysłonić ciemna chmura kształtem przypominająca cepelin, czyli sterowiec. Na szczęście nie udało się jej skraść naszej dziennej gwiazdy, ale za to urozmaiciła i tak już piękne widoki.

Fot. TwojaPogoda.pl
Fot. TwojaPogoda.pl

Podręcznikowy trop wilka

Tak wygląda podręcznikowy trop wilka, który dłuższy czas temu odcisnął swój ślad w błocie w Nadleśnictwie Polanki w Bieszczadach. Leśnicy uspokajają, wilki nie są groźne dla ludzi, bo boją się nas bardziej niż my ich.

Fot. Lasy Państwowe / Nadleśnictwo Polanki.
Fot. Lasy Państwowe / Nadleśnictwo Polanki.

Polski mikrosatelita PW-Sat2 pomyślnie rozłożył żagiel deorbitacyjny!

Otwarcie żagla deorbitacyjnego początkowo miało nastąpić w przyszłym roku, ale obsługa misji zdecydowała się przeprowadzić to zadanie szybciej, a to w obawie o bezpieczeństwo przebiegu całego tego przedsięwzięcia.

Fot. PW-Sat2.
Fot. PW-Sat2.

Udało się już przeprowadzić pomyślnie wszystkie zaplanowane eksperymenty, w których mogli uczestniczyć również radioamatorzy, zarówno z Polski, jak i całej Europy. Prezentowaliśmy Wam pierwsze w historii... Zobacz cały artykuł >>>

Młoda panda bawi się na śniegu

Pandy wielkie są jednymi z najbardziej pociesznych misiów. Nie kryją swojej radości zwłaszcza, gdy prószy śnieg, a wokół pojawia się biała kołderka. Uwielbiają się wówczas turlać i tarzać. Zobaczcie jaką dobrą zabawę na śniegu urządziła sobie 3-letnia panda Bei Bei.

Prognoza 16-dniowa: Co dalej z zimą? W styczniu nadal będzie łagodna czy jednak pokaże pazurki?

Przed nami zwykle najzimniejszy miesiąc w całym roku. Czy w styczniu zima nadal będzie przeważnie łagodna, z dodatnimi temperaturami i deszczem? A może przybierze srogie oblicze z większym mrozem i sporymi ilościami śniegu?

Fot. TwojaPogoda.pl
Fot. TwojaPogoda.pl

Jaka czeka nas pogoda w pierwszej połowie stycznia?... Sprawdź prognozę 16-dniową >>>

Mocno pada i wieje!

Nad zachodnimi regionami kraju przechodzą przelotne, ale chwilami intensywne opady deszczu, którym towarzyszą porywy wiatru do 50-60 km/h. Z biegiem dnia strefa opadów i silnego wiatru będzie przemieszczać w kierunku wschodnim. Warunki drogowe będą trudne.

Fot. Max Pixel.
Fot. Max Pixel.

Coś dla amatorów śniegu

Niesamowity film, który przemówi do amatorów sportów zimowych.

Błękitne oko Syberii

Rosyjski kosmonauta z pokładu Stacji Kosmicznej uwiecznił Bajkał, najgłębsze i najstarsze jezioro na świecie, które położone jest na Syberii. Przez miejscowych, ze względu na swoje rozmiary, nazywane jest "błękitnym okiem Syberii" lub też "syberyjskim morzem". Jego wiek szacuje się na ponad 25 milionów lat, zaś głębokość sięga przeszło 1,5 kilometra.

Fot. NASA / Roskosmos.
Fot. NASA / Roskosmos.

Jakie będzie dzisiaj ciśnienie?

Ciśnienie do późnego popołudnia będzie spadać, później zacznie rosnąć. Obecnie wynosi od 1010 hPa (w normie) na północy do 1018 hPa (lekko podwyższone) na południu kraju. Warunki biometeorologiczne pozostaną niekorzystne.

Jakie będzie dzisiaj ciśnienie?

Tatry wynurzają się z morza chmur

Wspaniała panorama Tatr, wynurzających się z morza chmur, ze szczytu Łomnicy, a więc z wysokości 2634 m n.p.m.

Przeszło bokiem

Mówimy czasem, że burza przeszła bokiem. Co to oznacza? Odpowiedź znajdziecie na poniższym przyspieszonym nagraniu. Zobaczycie komórkę burzową przechodzącą nad północno-wschodnim przedmieściem Rzymu. Smuga opadowa dosłownie muska miasto, ale na włoską stolicę nie spada ani jedna kropla deszczu.

Codzienne życie na biegunie

Czy wiecie, że na biegunie południowym znajduje się zamieszkana przez cały rok amerykańska stacja polarna im. Amundsena-Scotta? Mieszka tam kilkudziesięciu polarników, którzy badają okoliczne środowisko naturalne. Poznajcie ich codzienne życie i pomieszczenia, w których przebywają, od kuchni aż po pralnię.

Olbrzymie płatki śniegu

W Czerwonej Polanie, najwyżej położonej części czarnomorskiego kurortu Soczi w Rosji, przeszła śnieżyca charakteryzująca się nadzwyczaj dużymi płatkami śniegu, które miały średnicę nawet 5 cm. Efekt to biała kołderka, która w kilka godzin osiągnęła grubość kilkudziesięciu centymetrów. Zobaczcie te puszyste krajobrazy.

Partyjka szachów w przeręblu

Rosyjskie morsy na rozgrzewkę urządzają sobie partyjkę szachów w lodowatej wodzie.

dalej